Usuwanie znamion skóry

Piękna skóra bez znamion?
Zdradzimy Ci nasz sekret.

Wypoczęta i pełna blasku! Pokaż się z najpiękniejszej strony
Wypoczęta i pełna blasku! Pokaż się z najpiękniejszej strony

Piękna skóra, to zdrowa skóra. Dużo się mówi o profilaktyce znamion i raka skóry. Pewnie sama wiele czytałaś i wiesz na ten temat. Ale najczęściej na tym się kończyło…

  • Co zrobiłaś aby upewnić się, że Twoje zmiany skórne są bezpieczne?
  • Dlaczego ignorowałaś zmieniające się i wstydliwe znamiona?
  • I wreszcie z jakiego powodu masz polubić denerwujące Cię od lat, nieestetyczne pieprzyki jeżeli możesz je bezpiecznie usunąć?
  • A może ktoś z Twoich bliskich np. mąż czy dziecko boryka się z takim problemem?

Nigdy nie obawiaj się skonsultować niepokojących Cię zmian z lekarzem. Pamiętaj, że większość z nich jest łagodna i nie wymaga działań chirurgicznych!

PROFESJONALNE BADANIE WIDEODERMATOSKOPEM

Dermatoskopia – czyli Twoja skóra pod mikroskopem.

Przed zabiegiem zawsze wykonujemy badanie wideodermatoskopowe. To bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna metoda badania skóry dla osób w każdym wieku. Także dla Pań w ciąży. Pomaga lekarzowi w kwalifikacji znamiona pod kątem ryzyka i ułatwia wybór odpowiedniego postępowania. Wideodermatoskop to urządzenie, które dzięki znacznemu powiększeniu pozwala na dokładną analizę struktur powierzchni skóry i rozpoznanie zmian, takich jak: czerniak złośliwy, znamię barwnikowe, znamię błękitne, brodawka łojotokowa, naczyniak, nabłoniak barwnikowy, zmiany krwotoczne czy inne zmiany skórne.

Na czym polega badanie wideodermoskopem?

Lekarz przykłada głowicę wyposażoną w kamerę do skóry i analizuje zmiany skórne w powiększeniu, na monitorze komputera.

BEZPIECZNE USUWANIE NIEPOŻĄDANYCH ZNAMION

Chirurgiczne wycięcie znamion

Zmiany, które budzą podejrzenie złośliwości usuwane są chirurgicznie. Wycięte tkanki są badane przez specjalistę patomorfologii i ostatecznie oceniane pod względem złośliwości, a sam zabieg pod względem radykalności. To najbezpieczniejsze postępowanie.

Jak wygląda zabieg chirurgicznego usunięcia znamion?

Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i w sterylnych warunkach. Zmiana wraz z otaczającym marginesem tkanek zostaje wycięta, a powstała rana zszyta. Szwy usuwa się po około 7-10 dniach. Gojenie trwa około 3 tyg. Po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego, lekarz skontaktuje się z pacjentem i przekaże informacje co do dalszego postępowania.

Nie zawsze potrzebny jest skalpel

Zmiany zakwalifikowane jako łagodne, można usunąć przy pomocy lasera. Jest to postępowanie wygodne i bezpieczne. Zdecydowaną zaletą laserowego usunięcia znamienia jest bardzo dobry efekt estetyczny oraz szybki czas gojenia. Zmiany skórne usuwamy z dużą precyzją, bez uszkodzenia zdrowej skóry, pozostawiając idealne warunki dla procesów naprawczych.

Na czym polega laserowe usunięcie zmian?

Myślisz, że ten problem Cię nie dotyczy?

A czy zdajesz sobie sprawę, że każdy z nas ma znamiona. Z biegiem lat zmieniają się, powiększają, a czasem nawet krwawią. Każdego roku przybywa Ci brodawek na szyi? Niektóre pieprzyki drażnisz ubraniem? Najwyższy czas rozwiązać ten problem.

Profilaktyka przede wszystkim

Niestety nawet niepozorna zmiana, pod wpływem niektórych czynników np. słońca czy predyspozycji genetycznych, może spowodować rozwinięcie się nowotworu skóry. Te czynniki ryzyka powodują, że nowotwór może rozwinąć się także w miejscu, gdzie wcześniej żadnych zmian nie było. Dlatego tak ważne jest wczesne i profesjonalne zdiagnozowanie problemu. Pamiętaj, że znamiona usuwane są nie tylko ze wskazań klinicznych, ale także estetycznych.

Dowiedz się więcej:

Jak przygotować się do zabiegu?

  • na 7 dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym)
  • na 5 dni przez zabiegiem unikaj przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów np. GingkoBiloba
  • w dniu zabiegu nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej i unikaj intensywnego wysiłku fizycznego

Co robić po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu nie wolno opalać miejsc poddanych zabiegowi jak również stosować samoopalaczy. Należy unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu. W przypadku chirurgicznego usuwania znamion należy zastosować się do zaleceń po zabiegowych udzielonych przez lekarza.

Koszt zabiegu

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej z plastyką miejscową
od 800 zł

Zatroszcz się o zdrowie i kondycję Twojej skóry
z pomocą specjalistów z Kliniki Dr Duda!

Umów się na zabieg:

…i poczuj się piękna!

Skontaktuj się

Call Now Button