Moda na ponętne usta choć świeża, zakorzeniła się już na dobre. Jeśli ktokolwiek zapyta mnie jaki jest najczęstszy zabieg wykonywany w medycynie estetycznej, bez wahania odpowiem, że powiększanie ust kwasem hialuronowym. Przy pomocy kwasu hialuronowego możemy nadać wąskim ustom objętości, skorygować występujące asymetrie, nawilżyć czerwień wargową… Nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z tego zabiegu. Wszystkim, którzy rozważają powiększenie ust polecam dotrwać do końca, postaram się wyjaśnić najważniejsze kwestie związane z zabiegiem odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalanie występujący w ludzkim oraganizmie związek chemiczny należący do grupy glikozaminoglikanów. Zlokalizowany jest w całym ciele, a w największym stężeniu w skórze, mazi stawowej i oku. Występując w skórze nadaje jej sprężystość, a dzięki niesamowitej zdolności do wiązania wody, również odpowiednie nawilżenie. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, staje się ona bardziej wiotka i pojawiają się zmarszczki. Upływający czas nie oszczędza również ust, które tracą jędrność i objętość, a kąciki zaczynają opadać.

Kwas hialuronowy ma bardzo dużo zastosowań zarówno w kosmetyce jak i w medycynie. W okulistyce wykorzystuje się go m.in. przy operacjach zaćmy, jest też głównym składnikiem wielu kropli stosowanych w zespole suchego oka i znajdziemy go w większości płynów do soczewek. W ortopedii znalazł zastosowanie w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. W ginekologii pomaga zwalczać stan zapalny, przyśpiesza gojenie ran np. po operacjach na szyjce macicy. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy ma szeroki wachlarz zastosowań. Wykorzystuje się go w celu uzupełnienia jego niedoborów w tkance skórnej, do wypełnienia zmarszczek, do modelowania konturu twarzy, do poprawy kondycji skóry.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do powiększania ust jest tym samym naturalnym produktem, odpowiednio usieciowanym (dzięki czemu pozostaje w miejscu podania) i prawidłowo podany może skutecznie skorygować pojawiające się z upływem czasu niedoskonałości. Bardzo ważny jest odpowiedni wybór preparatu i praca na sprawdzonych produktach.

Jak wygląda powiększanie ust?

Zabieg wypełniania ust polega na podaniu w okolicę czerwieni wargowej preparatu w sterylnych warunkach. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz po uprzedniej konsultacji z pacjentem, co jest bardzo ważne dla poznania oczekiwań i możliwości z obu stron. Lekarz na konsultacji planuje z pacjentem terapię, określa wskazania i zbiera wywiad celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Podanie wypełniacza pozwala uzyskać doskonały efekt zwiększający objętość, nawilżenie oraz ujędrnienie ust. Nawet jeśli nie będzie wymagane zużycie całej ampułki kwasu hialuronowego, jego resztki się wyrzuca. Nie ma możliwości dzielenia ampułki między dwie osoby.

Sam zabieg trwa około 15-30 minut. Pobyt w Klinice jest jednak nieco dłuższy, gdyż przed zabiegiem na okolicę czerwieni wargowej nanoszone jest znieczulenie miejscowe w kremie. Dzięki temu zabieg jest przyjemniejszy. Poza tym zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania przez pacjenta.

Zalecenia po zabiegu powiększania ust

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym każdy pacjent otrzymuje od lekarza informację o zaleceniach pozabiegowych w postaci ustnej i pisemnej. Należy przede wszystkim pamiętać, aby nie dopuścić do zabrudzenia miejsc iniekcji. Musimy utrzymywać je w czystości, by nie dopuścić do rozwoju infekcji. Przez 12 godzin po zabiegu pacjent powinien unikać nadmiernej ekspresji twarzy, aby preparat pozostał w miejscu podania i nie uległ przesunięciu. Dlatego też zaleca się spanie w dniu zabiegu na wznak. Nie wolno też przez okres 12 godzin pić alkoholu i stosować makijażu. Przyjmowanie około 2 litrów  wody dziennie przez najbliższe 3 doby pozwoli na odpowiednie „nawodnienie” kwasu. Przez najbliższy tydzień należy zrezygnować z wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego oraz z korzystania z basenu, łaźni, sauny, solarium i kriokomory. Trzeba też liczyć się z tym, że po zabiegu mogą pojawić się obrzęk, zaczerwienienie lub tkliwość okolicy iniekcji, jako naturalne następstwo podjętych działań. Ustępują one samoistnie do tygodnia czasu i nie powinny wzbudzać niepokoju.

Możliwe skutki uboczne powiększania ust

Choć zdarza się to rzadko, każdy zabieg jest obciążony pewnym ryzykiem działań niepożądanych: od lekkich siniaków, odczynów zapalnych czy alergicznych, poprzez infekcje, po niebezpieczną martwicę skóry lub błony śluzowej. To ostatnie, najcięższe, ale niezwykle rzadkie powikłanie zdarza się, gdy preparat dostanie się do naczynia i zablokuje w nim transport krwi. Dlatego przy pojawieniu się bólu, nietypowego zasinienia lub zblednięcia, zaburzeń czucia w okolicy ust należy pilnie skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg. Gdy wysuniemy podejrzenie zagrażającej martwicy skóry należy jak najszybciej rozpuścić preparat hialuronidazą (enzymem rozkładającym kwas hialuronowy). Każdy gabinet wykonujący zabiegi z iniekcją kwasu hialuronowego powinien mieć na stanie hialuronidazę. Kolejnym problemem może być asymetria ust po zabiegu, najczęściej w wyniku przemieszczenia się preparatu. W przypadku wystąpienia asymetrii można dokonać korekcji na wizycie kontrolnej. Pacjent powinien mieć świadomość, że powikłania są możliwe, ważne żeby wybrał lekarza, który będzie wiedział co robić w przypadku kiedy owe wystąpią.

Ile utrzymują się efekty powiększania ust?

Efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym zwykle utrzymują się w przedziale od 6 do 12 miesięcy. Jest to zmienne indywidualnie i zależy od wielu czynników: m.in. od tolerancji organizmu na preparat, aktywności enzymatycznej w skórze danego pacjenta, od trybu życia i aktywności. Nadmienię tylko, że każdy następny zabieg zazwyczaj prowadzi do trwalszych efektów.

Ile kosztuje powiększanie ust?

Koszt zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to przeważnie koszt jednej ampułki preparatu i wynosi w Naszej Klinice 1200 zł. W koszt wliczona jest konsultacja i wizyta kontrolna po zabiegu.

Jak wybrać odpowiedniego lekarza?

To bardzo dobre pytanie. W okolicy można znaleźć mnóstwo osób wykonujących zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Nie zawsze są do tego odpowiednio przygotowane i posiadają odpowiednie wykształcenie. Moim zdaniem bardzo dobrym początkiem jest wybranie po prostu lekarza jako osoby, która będzie wykonywała zabieg. Wiadomo, że najlepiej szukać lekarza z dużym doświadczeniem, cieszącego się sporym zaufaniem wśród pacjentów. Należy bowiem pamiętać, że tylko lekarz może (i potrafi) leczyć powikłania. Wie na przykład jak ordynować leki w przypadku reakcji alergicznej i może rozpuścić kwas w przypadku zagrożenia martwicą. Kolejną sprawą jest przeprowadzenie zabiegów w warunkach sterylnych, czego od lekarza możecie śmiało oczekiwać.

W dzisiejszej dobie istnieje wiele możliwości na znalezienie odpowiedniej osoby. Modne jest szukanie po opiniach w Internecie, opiniach wśród znajomych. Warto ocenić doświadczenie danego specjalisty i wybrać się na konsultację, na której można się wzajemnie poznać. Przy wyborze miejsca głównym kryterium wyboru na pewno nie powinna być cena zabiegów, gdyż obniżanie ceny najczęściej związane jest z oszczędnościami na preparatach. A dobry specjalista wybiera tylko renomowane i sprawdzone marki. Zawsze zapytaj o nazwę preparatu, jaki masz mieć podany.

Wszystkich zainteresowanych zabiegiem zapraszam do zapoznania się z ofertą powiększania ust w naszej klinice.

Zobacz także:

Skontaktuj się

Call Now Button