W XXI wieku mamy nieograniczony dostęp do różnego rodzaju zabiegów służących usuwaniu zbędnego owłosienia. Każdy znajdzie coś dla siebie i dla swoich potrzeb. Jedni wybiorą maszynkę, inni postawią na depilację woskiem. Jedno jest pewne: moda na gładką skórę nie przeminie nigdy, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W dzisiejszym poście opowiem Wam o metodzie specjalnie dla tych, którzy mają dość regularnego i systematycznego poddawania się zabiegom, ich skóra jest podrażniona od maszynek i kremów, a efekt zwykłej depilacji trwa zbyt krótko. Trwałe i bezbolesne usuwanie owłosienia jest możliwe, a to wszystko dzięki rozwoju technologii depilacji laserowej.

Poznaj laser Excel HR

W dzisiejszym poście przybliżę Wam zabieg przy użyciu Lasera Excel HR wyprodukowanego przez lidera na amerykańskim rynku laserów medycznych, firmę CUTERA.

Wysokiej mocy laser aleksandrytowy o długości fali 755 nanometrów łączy się tutaj z wszechstronnym laserem Nd:YAG o długości fali 1064 nanometrów. Ten drugi działa równie skutecznie na zmiany naczyniowe pojawiające się na skórze i może służyć do usuwania miedzy innymi nieestetycznych pajączków na nogach, ale o tym zastosowaniu napiszę innym razem.

Laser Cutera Excel HR emituje energię rzędu 10-18J/cm2, a ponieważ ma bardzo duże powinowactwo do barwnika znajdującego się w cebulkach włosa (melaniny), skupia całą moc na podgrzaniu cebulki włosa doprowadzając do jej zniszczenia. Tylko w niewielkim stopniu podgrzewa otaczającą skórę. W porównaniu więc do innych urządzeń, stosujących rozproszone światło, zabieg opisywanym laserem jest niemal bezbolesny i nie wiąże się z ryzykiem oparzenia skóry. Co ważne Laserem Cutera Excel HR można pracować szybko, co przy większej powierzchni ma duże znaczenia, zarówno dla Ciebie jak i dla mnie, wykonującego zabieg.

Zabieg jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, może być wykonany praktycznie w każdej okolicy ciała: na twarzy, pod pachami, w pachwinach, na plechach, klatce piersiowej, na brzuchu, na nogach. Tak, dosłownie wszędzie gdzie posiadasz zbędne owłosienie, również w okolicy bikini.

Z ważnych rzeczy musisz wiedzieć, że włosy znajdują się w różnej fazie rozwoju, a laser działa tylko na włosy znajdujące się w fazie anagenowej. Wtedy to nagromadzona w cebulkach melanina pozwala laserowi na doszczętne jej zniszczenie. Na razie musisz przyjąć to jak dogmat, ale obiecuję, że przy okazji napiszę o tym więcej. To właśnie z tego powodu, aby uzyskać trwały efekt należy wykonać od 3 do 6 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Ponadto skóra do zabiegu nie może być opalona, a w zaleceniach pozabiegowych otrzymasz od nas informację, aby przez okres całej terapii unikać kontaktu ze słońcem. Teraz już rozumiesz, dlaczego to jesień, zima i wczesna wiosna są najlepszym momentem na wykonanie tych zabiegów.

Zazwyczaj nie obserwuje się żadnych objawów ubocznych, a jeśli nawet, to delikatne pieczenie czy zaczerwienienie ustąpi po kilku godzinach. Włosy nie wypadną też od razu. Potrzeba na to 1 do 3 tygodni cierpliwości. Ale dla trwałego efektu ten czas nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu to musze jeszcze wspomnieć o kilku kwestiach. Po pierwsze przez 3-4 tygodnie musisz stronić od opalania. Dzięki temu skóra (która im ciemniejsza, tym ma więcej barwnika) zostanie potraktowana mniejszymi energiami. Zabieg będzie po prostu dużo przyjemniejszy. Po drugie włosy należy ogolić maszynką na 2-3 dni przed zabiegiem, tak aby nieco wystawały ponad powierzchnię. Depilacja woskiem i usuwanie mechaniczne włosów jest surowo zabronione. Trzeba Ci wiedzieć, że obecność włosa w mieszku poprawia skuteczność zabiegu.

Rozpisałem się trochę, ale było o czym. Kończąc przypomnę, że właśnie teraz nadszedł czas.

NADSZEDŁ CZAS NA GŁADKĄ SKÓRĘ.

Skontaktuj się

Umów się na wizytę