Depilacja laserowa w ostatnich latach zyskała na popularności jako alternatywa dla tradycyjnej, mechanicznej depilacji przy użyciu depilatora, wosku czy maszynki do golenia. Sam zabieg depilacji laserowej polega na  usuwaniu niepożądanego owłosienia za pomocą światła lasera. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa
wraz z jej korzeniami, dzięki czemu trwale usuwa owłosienie.

Depilacja laserowa pach, bikini, nóg.

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym dzięki czemu można go wykonać w obrębie każdej części ciała. Do najwcześniej depilowanych okolic należą nogi, ręce, pachy, okolice bikini, twarz. Mężczyźni najczęściej podają się depilacji laserowej torsu, brzucha i pleców.

Czy depilacja laserowa boli?

Dla większości osób depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym. U osób, które mają niski próg bólu może powodować lekki dyskomfort. Sam zabieg trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut i uzależniony jest od partii ciała, która poddawana jest zabiegowi. W celu trwałego pozbycia się owłosienia należy powtórzyć zabieg kilkukrotnie.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Depilacja laserowa to metoda pozwalająca na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia praktycznie z każdej okolicy powodującej dyskomfort. Polega na przyłożeniu przez wykwalifikowany personel urządzenia w miejsce, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. Urządzenie emituje wiązkę światła, która wnika w skórę i niszczy cebulki włosa poprzez wychwycenie znajdującej się w niej melaniny. Melanina pochłania światło lasera, które nieodwracalnie uszkadza cebulkę włosa. W celu całkowitego usunięcia owłosienia przyjmuje się, że potrzebnych jest minimum od 4-8 zabiegów. Odstęp pomiędzy nimi trwa  od 4-6 tygodni.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna – na ile starcza?

Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa spowoduje trwałe, nieodwracalne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że pozbędziemy się włosów na stałe. Niekiedy zdarza się, że po jakimś czasie odrastają pojedyncze włoski. W takim przypadku konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, niemniej jak przy każdym zabiegu niekiedy występują przeciwskazania do jego wykonania. Najwcześniej występującym jest ciąża i okres karmienia piersią. Poza tym występowanie stanów zapalnych wyklucza możliwość laserowego usunięcia owłosienia (poparzenia skóry, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, epilepsja, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie kremów i maści na bazie retinolu)

Jak się przygotować do depilacji laserowej

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Zapewni to komfort zarówna osobie, która poddawana jest zabiegowi, jak i specjaliście go wykonującego. W przypadku, gdy nie występują u Ciebie żadne przeciwskazania przed zabiegiem:

  • nie opalaj się, a gdy wychodzisz na słońce używaj kremów z filtrem (min. 30SPF)
  • nie stosuj samoopalaczy w okresie kilku tygodni przed planowanym zabiegiem
  • zrezygnować z depilacji mechanicznej (wosk, depilator elektryczny, pęseta, krem do depilacji) – na co najmniej miesiąc przed zabiegiem, które docelowo chcesz usunąć, za pomocą depilacji laserowej.
  • przed zabiegiem nie przyjmuj leków rozrzedzających krew (aspiryna lub leki przeciwzapalne),
  • nie stosuj na 2 tygodnie przed zabiegiem peelingów chemicznych)
  • w dniu zabiegu lub dzień przed zabiegiem usuń owłosienie z miejsca, które będzie poddawane zabiegowi.

Pamiętaj, przed zabiegiem otrzymasz komplet informacji, jak prawidłowo przygotować się do zabiegu depilacji laserowej.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Koszt depilacji laserowej zależy od wielu czynników i uzależniony jest od okolicy, która poddawana jest zabiegowi. Przykładowo za jeden zabieg depilacji pach zapłacisz około 250 zł. Pamiętaj jednak, że zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Depilacja laserowa w domu

Do niedawna wykonanie depilacji laserowej było możliwe w profesjonalnym gabinecie. Obecnie na rynku dostępne są domowe depilatory laserowe. Czy gwarantują one całkowite trwałe usunięcie owłosienia?

Urządzenia do depilacji laserowej stosowane w profesjonalnym gabinecie oraz te używane w domu różnią się od siebie. Moc tych drugich jest znacznie słabsza. Powoduje to, że domowe depilatory nie usuwają trwale owłosienia. Po wykonaniu serii zabiegów w domu (zazwyczaj około 4-6), włoski zaczynają ponownie odrastać po około 8 tygodniach. Po tym czasie zabieg w domu trzeba powtarzać. Domowe urządzenie, nawet po wielokrotnym powtórzeniu procesu, nie spowoduje usunięcia owłosienia. Natomiast zabieg w profesjonalnym gabinecie gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia z niepożądanego obszaru. Cena domowego urządzenia, które po kilku latach będzie należało wymienić, odpowiada cenie wykonania serii zabiegów na jeden obszar ciała u profesjonalisty.

Zobacz także:

Skontaktuj się

Call Now Button