Badanie Dermatoskopowe

Blizny?
To już nie Twój problem!

Ciesz się gładką skórą!

Badanie Dermatoskopowe
BADANIE DERMATOSKOPOWE

Z większością zmian skórnych można się zaprzyjaźnić i żyć w zgodzie. Niestety niewielki odsetek z nich może zagrażać Twojemu zdrowiu. Nowotwory skóry są najczęstsze ze wszystkich nowotworów.

Czy regularnie obserwujesz swoje znamiona skórne? Oprócz samokontroli, warto zbadać swoje znamiona pod kątem bezpieczeństwa u lekarza.

Wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom rozszerzając ofertę naszej Kliniki o badanie dermatoskopowe.

Co to jest Dermatoskopia?

Dermatoskopia to badanie, które pozwala na badanie podejrzanych znamion barwnikowych i pieprzyków w powiększeniu. Jest ono całkowicie nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne. Podczas badania lekarz przykłada dermatoskop do niepokojącej zmiany skórnej, a urządzenie pozwala mu obejrzeć ją na monitorze komputera w dobrej rozdzielczości. W ten sposób może ocenić zmianę skórną dokładnie i określić czy są powody do niepokoju, czy też jest to tylko niegroźne znamię. Dodatkowo istnieje możliwość opisania zdjęcia, dokładnego zmierzenia zmiany, zapisania na dysku twardym, co przy ponownej wizycie pozwala porównać jej ewolucję, czyli to czy uległa zmianie na przestrzeni miesięcy i lat. Badanie trwa zwykle kilka minut (przy większej ilości znamion czas odpowiednio się wydłuża) i nie wymaga od pacjenta żadnych przygotowań.

Profilaktyka w trosce o zdrowie Twojej skóry

Dermatoskopię warto wykonywać profilaktycznie. W szczególności na badanie powinny się zgłosić osoby o jasnej karnacji, które łatwo ulegają poparzeniom słonecznym, zauważyły na swoim ciele zmiany, których wcześniej nie było, które mają nieregularne kształty, a także osoby, u krewnych których zdiagnozowano raka skóry.

Warto mieć swoje zdrowie pod kontrolą. Pamiętaj, że piękna skóra, to zdrowa skóra!

Dowiedz się więcej:

Jak przygotować się do zabiegu?

Specjalne przygotowanie do badania Dermatoskopowego nie jest konieczne.

Co zrobić po badaniu Dermatoskopem?

Lekarz w zależności od rodzaju zmiany, wybiera najodpowiedniejszą formę terapii oraz decyduje o sposobie usunięcia znamienia. Zmiany, które budzą podejrzenie złośliwości usuwane są chirurgicznie. Zmiany zakwalifikowane jako łagodne, można usunąć przy pomocy lasera.

Koszt zabiegu

Komputerowe badanie znamion – do 3 zmian
150 zł
Komputerowe badanie znamion – do 10 zmian
300 zł
Mapa znamion barwnikowych
500 zł

Pamiętaj o profilaktyce. Zadbaj o swoje
zdrowie i przebadaj znamiona.

Umów się na zabieg:

…i poczuj się piękna!

Skontaktuj się

Umów się na wizytę